PKP Stara Łubianka

PKP Stara Łubianka Stacja kolejowa jest oddalona od wioski Stara Łubianka ok. 1 km. W sąsiedztwie stacji istniała składnica drewna Lasów Państwowych. W osadzie oprócz stacji PKP znajduje się kilka budynków mieszkalnych. Do lat 90 XX w. były to mieszkania pracowników PKP i Lasów Państwowych.
Zobacz więcej.


Czaplino

Czaplino – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Szydłowo, oddalona od drogi krajowej nr 10 pkpł 2 km. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Stara Łubianka. Istniał tu królewski młyn Głochotka, należący do starostwa ujskiego, pod koniec XVI wieku leżał w powiecie poznańskim województwa poznańskiego. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa pilskiego.
Zobacz więcej.


PKP Płytnica


Jest to osada należąca do sołectwa Krępsko , Powiat Piła , Gmina Szydłowo . Zamieszkała przez kilka rodzin pracowników leśnych i kolejarzy. Usytuowana jest przy trasie kolejowej Poznań - Kołobrzeg. Dojazd także szosą od wsi Krępsko. Osada powstała podczas budowy linii kolejowej pod koniec XIX wieku. Wieś (osada) położona jest wśród lasów. Istniał tu także tartak który został zlikwidowany po zakończeniu II wojny światowej.

Zobacz więcej.


Komentarze
Dodaj komentarz